INICIO ORDE DO CALDO SALÓN DA HONRA PARTICIPACIÓN EMPRAZAMENTO A RECEITA

ORDE DO CALDO

A Festa do Caldo de Mourente comezou no 1991, pero non foi ata o ano 2006 cando se decidiu formar a Orde do Caldo de Mourente. Todo foi debido a que cando se empezaron a facer relacions culturais con Concellos como Teo, Oporto, Peñafiel debido ó seu interese na nosa festa gastronoómica.

Formouse nos seus comezos A Orde do Caldo de Mourente con 25 cofrades, que constaban de Alcaldes, concelleiros, deputados asi como personas que contribuiron a que se coñecera a nosa festa en todolos ambitos e lugares. Esta orde fixa como criterio a publicidade da festa por todolos medios dipoñibles,

A Orde do Caldo de Mourente crece ano tras ano, incorporando novos membros que son invitados a formar parte nunha ceremonia que se realiza na vispera da Festa do Caldo.

LISTADO DE CABALEIROS E DAMAS DA ORDE DO
CALDO GALEGO DE MOURENTE

D. ANTONIO REGUERA REPISO. GRAN MAESTRE
D. SANTIAGO LAYA FERNÁNDEZ. GRAN MAESTRE ADJUNTO

D. MIGUEL ÁNGEL DURÁN ABOLLO
DR. ALBERTO FERNANDO SILVA SANTOS
D. MIGUEL ANXO FERNÁNDEZ LORES
D. ARMANDO BLANCO MARTÍNEZ
D. MANUEL NORES GONZÁLEZ
D. JOSÉ LUIS TORRADO CASAL
D. MARIO MAGALHAES
D. ADOLFO AMILCAR
D. ÁNGEL NIÑO PARDO
DR. RODRIGO LOPES
DNA. MARIA TERESA CASAL GARCÍA
DNA. TERESA PEDROSA SILVA
D. ANTÓN LOURO GOYANES
D. JOSÉ M. VALCARCEL RIVEIRO
D. JOSÉ JUAN DURÁN HERMIDA
D. JOSÉ ANTONIO GARCÍA LORES
D. MANUEL PINHEIRO
D. JOSÉ MARÍA SEIJAS LÓPEZ
DNA. CONSUELO ABREU MARTÍNEZ
DNA. ELISA PUIG QUEVEDO
DNA. CARMEN LIGERO VEIGA
DNA. MARÍA DEL CARMEN COCHÓN TOURIÑO
D. CARLOS RIVEIRO PAZOS
D. LUIS BALTASAR COUTO
D. ÁNGEL TROITIÑO GAITEIRO
D. ENRIQUE RODRÍGUEZ COVELO
D. SEVERINO FERNÁNDEZ MARTÍNEZ
D. ANTONIO VIDAL NEGREIRA
D. SERGIO JESÚS PALEOLOGO VASSALLO
D. JAVIER ESQUER DE OÑATE
D. FRANCISCO BARBEITOS CASTRO
D. MANUEL LAYA FERNÁNDEZ
D. LUIS FERNÁNDEZ BARREIRO
D. RICARDO MIRÓN GUTIÉRREZ
D. CELESTINO NÚÑEZ DOLUGAR
D. ALMIRO MATEUS
DNA. ELENA IGLESIAS LINARES
DNA. DOLORES FREIRE REYES
D. BELMIRO BARBOSA PEREIRA
D. PEDRO ANTÓNIO FERRAZ DA ROCHA SOARES
D. NINO MIRÓN GUTIÉRREZ
D. SEVERIANO CAMPOS
D. JUAN MANUEL MADRIGAL
D. JOSÉ CARLOS VALLE PÉREZ
DNA. MARINA PIÑEIRO NOVO
D. JOSÉ MANUEL BARBOSA SUÁREZ
D. JOSÉ ANTONIO GÓMEZ PÉREZ
DNA. MARI LUZ FERNÁNDEZ GONZÁLEZ
D. RICARDO TILVE CRUCES
DNA. DOLORES PALLARES NEIRA
D. FRANCISCO TORRES SAMPAIO
DNA. MASÉ MÍGUEZ NANTES
D. JESÚS OTERO VARELA
D. EDELMIRO GONZÁLEZ BLANCO
D. JOSÉ TORRES TOMÉ
D. ALEJANDRO RUBÍN CARBALLO
D. JOSÉ POSADA GONZÁLEZ
D. CARLOS MARTÍNEZ ARIAS
D. ROBERTO TABOADA RIVADULLA
D. CARLOS LEAL BOUZA
D.FRANCISCO MANUEL MOLDES LÓPEZ
D. FRANCISCO JAVIER PÉREZ BELLO
D. JULIO CONSTENLA MARTÍNEZ
D.SALVADOR SANTIAGO RODRÍGUEZ
DNA. BEGOÑA LAYA IGLESIAS
DNA. FINA CASALDERREY FRAGA
D. CARLOS EPIFANIO PÉREZ
D. JOSÉ PIÑEIRO BERNÁRDEZ
D.FLORENTINO VARELA MATO
D. ALFONSO RUEDA VALENZUELA
DNA. Mª DE LOS ÁNGELES CRESTAR RUIBAL
D. JOSÉ MANUEL FIGUEROA VILA
D. AGUSTÍN HERNÁNDEZ FERNÁNDEZ DE ROJAS
DNA. ANA ISABEL VÁZQUEZ REBOREDO
DNA. CARLOTA DEL CARMEN ROMÁN GARCÍA
D. ALBERTO RODRÍGUEZ COSTA
D. CELESTINO LORES ROSAL
D. JOSÉ ANTONIO ALONSO MIRANDA
D. ANTONIO M. DE RON PEDREIRA
D.VICTOR OTERO PROL
D. GASPAR FERREIRA DA CUNHA
DNA. EVA MARIA DA SILVA GOMES
D. ÁNGEL JORGE ECHEVERRI BARREIRO
DNA. BLANCA SEÑORANS
D. RUBÉN RIÓS
D. MIGUEL ANXO FILGUEIRA TOURIÑO
D. ANTONIO CASAL
DNA. ARMANDA FERNÁNDEZ
D. GENARO SANTOMÉ TORRES
D. GUSTAVO GUTIERREZ DE RUBALCABA
D. LUIS ABEIGÓN COSTA
D. NUNO JUSTO
D. PAULO GONÇALVES
D RAIMUNDO DURÃO
LISTADO DE DAMAS E CABALEIROS DA ORDE DO CALDO GALEGO DE MOURENTE-PONTEVEDRA
D. SEVERINO GONZÁLEZ FERREIRO
D. RUI LOBO
D. JUAN LUIS SOBRINO PÉREZ-CRESPO
D. AGUSTÍN FERNÁNDEZ GONZÁLEZ
D. JACOBO MOREIRA FERRO
DNA. MARÍA DO CEO
D. JOSÉ SALGADO
DNA. MARÍA POSADA ENRIQUEZ
D. FERNANDO SILVA
D. JACOBO MÍGUEZ VEIGA
DNA. MARÍA DEL PILAR GÓMEZ VERGUTINI
D. FRANCISCO RODRÍGUEZ PORTAS
D. ANTONINO DE SOUSA
D. CARLOS GUARDADO
D. LUIS CEBRIAN CARBONELL
D. ARMANDO GONZÁLEZ LÓPEZ
D. JOSÉ LORENZO FERNÁNDEZ
D. XULIO CESAR GONZÁLEZ ALVAREZ
D. MANUEL VAREA GONZÁLEZ
D. DAVID FERNÁNDEZ ARCOS
D. NARCISO LOPES
D. VICENTE GONZÁLEZ MARTÍNEZ
DNA. ANABEL GULÍAS TORREIRO
D. JOSE MARÍA NÚÑEZ TORRENTE
D. MIGUEL ESTÉVEZ LARA
D. PEDRO PIÑEIRO LAGO
D. RICARDO FONSECA
D. JOSE MARÍA CORUJO SEGUIDO
D. JOSÉ GALLARDO MANZANO
D. ANTONIO VÁZQUEZ ARES
D. ANTONIO ROMERO LOSADA
D. JULIÁN SANCHEZ-FERRAGUT ORTIZ REPISO
D. JORGE GONZÁLEZ VEIGA
D. CARLOS MOLINA FRANCO
D. MANUEL JAVIER LÓPEZ-CERÓN PIÑEIRO
D. EMILIO SANTASMARINAS RAPOSO
D. JOSE LUIS ARELLANO GUIANCE
D. LUIS ALBERTO OUBIÑA PIAI
D. JUAN MANUEL SAYÁN CUELLO
D. RAMÓN PAZ COUSIDO
D. MANUEL AREA EXTREMERA
DNA MARÍA DEL CARMEN LARRIBA GARCÍA
DNA MARÍA ESTÍBALIZ PALMA VARONA
DNA MARÍA JESÚS PUENTE MARTÍNEZ
DNA MARÍA JOSÉ RODRÍGUEZ TESO
DNA MARÍA CONCEPCIÓN PEREIRO RAMOS

 

CRONOLOXIA DA FESTA

2018  
2017 2016
2014 2015
2013 2012
2011 2010
2009 2008
2007 2006
2005 2004
2003 2002
2001 2000
1999 1998
1997 1996
1995 1994
1993 1992
   
   
 

O noso canal de Youtube

 

A nosa páxina de Facebook

 

 

Tazaycazuela
Ao redor de 6.000 ración de Caldo Galego e Cocido son servidas ao longo do día da Festa.
 
Ë necesario moito traballo e dedicación dos veciños da parroquia de Mourente.
 
Todos agardamos o inicio da Festa, onde se crea un maravilloso clima de traballo entre os veciños nos preparativos.
 
Esto só é posible grazas a colaboración desinteresada da Asociación de Veciños "O Castro" de Mourente.
 
Os Fogons onde se prepara o Cocido e o Caldo Galego, no centro social da Asociación de Veciños "O Castro" de Mourente.